Philips OneBlade

2018 | Prague

Moderní doba si žádá jistou dávku nedbalé elegance a vousů. Když je ale vousaté nedbalosti příliš, přichází na řadu stříhání všemi možnými strojky a zastřihávátky, které ne vždy splní očekávání zákazníků. To se rozhodl Philips změnit.

CZ

V roce 2017 na trh uvedl novinku ze svého repertoáru holícího náčiní s označením OneBlade, která nejenže zastřihává a tvaruje neposlušné vousy, ale umí je i v případě nejvyšší potřeby zcela oholit. Bez pěny. Nebo dokonce vody. No prostě na sucho. Tato unikátní kombinace žiletky a elektrického strojku se jevila jako perfektní nástroj pro muže, kteří hledají univerzální chytrá řešení.

Primární cílovou skupinou produktu byli muži ve věku 18 až 35 let, kteří se neholí častěji než dvakrát týdně. Muži, kteří rádi experimentují a střídají různé styly zastřižení vousů. Před samotným začátkem prodeje se Philips rozhodl otestovat zájem o novinku prostřednictvím facebookové kampaně. Oslovení zájemci byli v průběhu rozhovoru s chatbotem motivováni k předobjednávce nového holícího strojku.

Tento výdobytek pokusů o vytvoření umělé inteligence prověřil, zda příchozí zájemce nosí vousy. Podle daného scénáře následovalo představení nové mašinky a všech jejích výhod. Pokud potenciální zákazník projevil zájem, nabídl mu chatbot možnost předobjednání strojku s 20% slevou. Zájemce byl také vyzván ke sdílení svých zkušeností s OneBlade prostřednictvím videí a fotek.  

Mezi 320 fotkami a videi, které díky aktivnímu chatbotovi vznikly, se našly i takové perly jako holení se při seskoku s padákem nebo při sjíždějí divoké řeky. Celkem si s chatbotem povídalo více než 9 400 můžu. Vzájemně si vyměnili téměř 220 tisíc zpráv. Díky tomu získal Philips OneBlade od uživatelů na eshopu hodnocení 4,7 hvězdičky ještě před samotným spuštěním prodeje.

Jelikož získaný obsah svou kvalitou výrazně přesahoval obligátní sdílení na sociálních sítích, rozhodli jsme se ho využít pro vytvoření lokálního spotu, který bychom mohli nasadit na YouTube. O jeho vytvoření se postarala naše sesterská transkreativní agentura Spectra.

Ostrá kampaň nového produktu tak mohla odstartovat s využitím lokálního reklamního spotu na YouTube, který natočili samotní fanoušci novinky. Komunikaci podpořila bannerová reklama v RTB, na Facebooku a na Instagramu. Prostor na YouTube byl ze sta procent nakoupen programaticky digitálními experty agentury Adexpres.

Lokální spot sestříhaný z uživatelských videí dosáhl vynikajících výsledků a ve srovnání s globální televizní reklamou doručil konverze o 92% levněji.

Ani obchodní výsledky nezůstaly pozadu. Prodejní cíle byly přeplněny o 24%. Protože zákazníci produkt zcela vykoupili, musela být kampaň ještě před plánovaným koncem zcela utlumena. Návratnost investice do kampaně byla finálně vyčíslena na 321%.

Effie

Effie

1. místo v kategorii Spotřební zboží 2018

^Nahoru