Sledovanosť prezidentských debát v ČR

29.1.2018

Uplynulý týždeň sa v Čechách niesol v znamení prezidentských volieb. Pred samotnými voľbami sa kandidáti zúčastnili štyroch televíznych debát. Naši český kolegovia sa bližšie pozreli na to aká bola sledovanosť týchto debát a tiež aký bol profil divákov.

Sledovanosť prezidentských debát v ČR Sledovanosť prezidentských debát v ČR Sledovanosť prezidentských debát v ČR Sledovanosť prezidentských debát v ČR

Najsledovanejšou diskusiou bola utorková relácia "Česko hledá prezidenta", odvysielaná na TV Prima. Túto debatu sledovalo takmer 26% populácie vo veku viac ako 15 rokov, t.j. viac ako 2,2 milióna divákov. Táto relácia dosiahla TV share takmer 50% divákov v čase vysielania. Len o niečo nižšiu sledovanosť mala posledná, štvrtková relácia na ČT1, ktorú sledovalo taktiež viac ako 2 milióny divákov.

Prezidentské debaty sledovali skôr diváci s vyšším vzdelaním a aj s vyšším socio-ekonomických statusom – s výnimkou Duelu Jaromíra Soukupa, kde je sociodemografia diváka bližšie typickému divákovi stanice Barrandov.

Celú prezentáciu môžte nájsť tu

^