Reklamní vklady jako efektivní forma komunikace v digitálním věku?

2019

Původně německá značka obuvi Salamander se postupně stala věhlasnou značkou s prodejnami po celé Evropě, která se pyšní vysokou kvalitou a luxusem za dostupné ceny.
K podpoře svých jarních a podzimních kolekcí Salamander opakovaně využívá tištěné vklady do lifestylových časopisů a novin. Jelikož se jedná o velmi úspěšný formát pro rakouské či německé pobočky firmy Salamander, rozhodli jsme se ověřit, zda je tato forma komunikace vhodná a účinná i pro český trh.

CZ

Ve spolupráci s výzkumným oddělením Dentsu D2D jsme v dubnu 2019 zrealizovali kvantitativní výzkum metodou CAWI. V rámci tohoto výzkumu jsme oslovili ženy ve věku 25-60 let, z Prahy a Středočeského kraje, které rády čtou lifestylové časopisy.
Výběr respondentek byl dán cílovou skupinou společnosti Salamander, ke které patří převážně ženy. Jelikož je většina prodejen Salamander situována v Praze, zajímalo nás právě toto geografické cílení. Celkem se výzkumu zúčastnilo 503 respondentek.

Hlavní zjištění:

  • Reklamní vklady jsou jako forma komunikace přijímány danou cílovou skupinou velmi dobře (53 % respondentek považuje vklad za atraktivní formu reklamy) a volba tohoto formátu pro kategorii obuvi dává smysl. Atraktivní produktové kategorie jsou i kosmetika, drogerie, oblečení.
  • Pouhých 10% respondentek vnímá reklamní vklady negativně. Důvodem je nejčastěji jejich negativní postoj k reklamě obecně. 
  • Pokud je cílem reklamy dostat lidi do obchodu, je vhodné doplnit leták slevovým kupónem. Kupón by měl být umístěn na první straně letáku (71 % respondentek považuje za nejatraktivnější formu vkladu právě slevový kupón).
  • Testovaný reklamní vklad zaznamenalo 15 % dotázaných žen.

 

Na základě výše uvedených zjištění se klient Salamander ČR rozhodl pokračovat s reklamními vklady v nadcházejících sezónách.

^Nahoru