Překvapte dárky od srdce

2018

CZ

Vánoce! Tak jako každý rok je v médiích spousta inspirace na dobré jídlo a dárky. Albert se pohybuje v segmentu, ve kterém je celoročně přítomna konkurence a během předvánočního období je souboj o zákazníka ještě silnější.

Na Vánoce 2018 se společnost Albert rozhodla kromě běžných produktově laděných spotů vystoupit z přeplněných reklamních bloků i image spoty. Celý vánoční příběh natočila v 60’’ spotu, ze kterého vycházeli tři další 30“ spoty. Vánoční 60“ a 30“ spoty byly využity v TV i v online prostředí.

Hlavním motivem vánoční kampaně bylo sdělení: „Překvapte dárky od srdce“. Toto motto se  prolínalo do všech rovin kampaně, nejen v médiích, ale například i v in-store komunikaci.

Cílem kampaně bylo mimo navození vánoční atmosféry, hlavně inspirovat a motivovat širokou cílovou skupinu k výrobě vánočních dárků pro své nejbližší.

Celá vánoční kampaň měla několik rovin. Stěžejní linkou mezi nimi byla sjednocující brandová komunikace, ve které byly využity především TV spoty, které shlédlo více než 94% cílové skupiny Alberta a videospoty na Youtube, které zasáhly 70 % cílové skupiny, pohybující se v online prostředí. Přestože měl hlavní image spot minutovou stopáž, každý čtvrtý uživatel shlédl reklamní spot až do konce. V průběhu kampaně jsme zvýšili povědomí a frekvenci formátem Masthead, který svým masivním zásahem podpořil celou brandovou komunikaci s průměrným CPT 13 Kč. Díky kooperaci s klientem jsme dokázali reklamní sdělení velice efektivně distribuovat cílové skupině právě v době, kdy lidé začínají plánovat předvánoční nákupy.

S brandovou kampaní byly postupně realizovány hardsellové kampaně, které se tematicky týkaly Vánoc, nicméně již zaměřené na jednotlivé produkty, které klient v období Vánoc nabízel. Stěžejním komunikačním kanálem byl opět on-line, podpořený televizí a tiskem. Celá online komunikace byla z velké části realizována programatickým nákupem standardní bannerovou reklamou v RTB a v PPC. Díky flexibilitě a možností využití dat jsme byli schopni efektivně pracovat se zacílenými publiky a remarketingem. V porovnání s přímým nákupem a „high season“ jsme dokázali držet velmi nízké CPT v průměru okolo 45 Kč. Ve všech kampaních se potvrdil rostoucí trend v podobě využívání mobilních zařízení. Formáty zacílené na mobilní zařízení měly výborné výsledky při pohledu na proklikovost a konverzní poměr. 

 

^Nahoru